Přečtěte si pravidla blogu ZDE
Máš dotaz?Ptej se ZDE

Říjen 2010

Nejčastější příčiny onemocnění

23. října 2010 v 11:36 | Misha |  Nemoci kř
Nejčastější příčiny onemocnění

  • Kýchání, podrážděné oči a nos, ze kterého teče: Může to být alergie, např. na nějaký materiál na hnízdo, ale může to být také nachlazení, takže držte křečka v teple, a když mu nebude do druhého dne lépe, odneste ho ke zvěrolékaři.
  • Srst kolem ocasu je velmi špinavá a třeba i vlhká: Váš křeček má asi průjem. Možná jen proto, že snědl něco, co mu nesvědčilo, ale může to být také první známka vážné infekční nemoci, takže odneste křečka ke zvěrolékaři.
  • Olysalá místa v kožíšku: Může to být jen stářím nebo se mohl křeček o něco třít a srst si odřít. Pokud si však holá místa škrábe, mohou to být roztoči. Veterinář vám jistě dá přípravek, který vašemu křečkovi pomůže.
  • Nechuť k jídlu, oteklá tvář a slzící oči: Vašemu křečkovi určitě něco uvízlo v lícních torbách. Odneste ho k veterináři.
  • Po pádu nebo po příliš divokém zacházení leží křeček úplně nehybně: Je v šoku, i když nemusí být nijak vážně zraněn. Když ho necháte na klidném místě, měl by se za hodinu nebo za dvě vzpamatovat. Když ne, můžete ho donést ke zvěrolékaři.
  • Říznutí - křeček se o něco ostrého pořezal: Přidejte kapku antiseptika k teplé vodě a jemně ránu omyjte. Když zčervená a zanítí se, odneste křečka ke zvěrolékaři.
  • Na různých místech těla jsou hmatatelné nebo viditelné otoky, nádory: Pokud se rychle zvětšují, může jít o hnisavý proces, který většinou za nějaký čas splaskne. Pomalé zvětšování útvaru znamená, především u starších hlodavců, že jde o zhoubný nádor. Ušetřete křečka utrpení a nechte ho utratit.
  • Problémy se zuby: Pokud si křeček nemůže pravidelně obrušovat zuby, mohou mu přerůst a křeček nebude moci jíst. Abyste tomuto předešli, stačí křečkovi do klece umístit nějaký kus dřeva na hlodání. Může to také způsobit deformace čelisti. Ta bohužel není léčitelná a zuby musí být pravidelně obrušovány lékařem. Občas se mohou hlodáky také zlomit, pokud však budou mít křečci dostatečnou dávku minerálních látek, rychle narostou.
  • Zánět mozkových blan: Toto onemocnění postihuje křečky do věku tří měsíců. Symptomy nejsou nijak nápadné, nemoc je však přenosná na lidi. Nebezpečná je zejména pro těhotné ženy, neboť hrozí poškození plodu.


Jak se pozná sameček/samička

14. října 2010 v 20:46 | Misha |  Ubytování kř
Samička(vlevo) Sameček(vpravo)

Pochoutky-rozpis

12. října 2010 v 17:48 | Misha |  Strava kř...
Pokud je Váš křeček mlsný a už nevíte co za pamlsky mu dávat napsala jsem vám nějaké rady a v jakém dávkování by ste to měli podávat :-).

Piškoty


Piškoty křečkům velmi chutnají ale nesmíte je tim krmit moc páč můžou hodně stloustnout.Já je třeba Kuli,Lili a Benovi dávám jednou za dva týdny.Nebo jednou za týden můžete ale určitě ne každý den.

Jogurt


Třeba jednou za měsíc by ste jim mohli dát jednu lžičku bílého jogurtu nebo activii nějakou ovocnou.Můžete jim dát vlastně normální např.Choceňský jogurt jahodový nebo meruňkový ale ne čokoládový.

Vejce


Uvařené vejce..To křečkům mooc chutná ale dejte jim třeba jen kousek a jednou za týden třeba to je na Vás.

Míchané vejce


I míchané vejce křekům chutnají.Já to křečkům už dávala,jé ty byli nadšení =D..Dejte jim ale třeba jen lžičku malou!Hlavně jim nedávejte plnou misku.

Sýr


Když máte doma cihlu čerstvého sýra,ukrojte malý kousek a dejte křečkovi jistě ho to potěší!

Tráva


Například pampeliškový list byste mohli křečkovi dát ale pozor!NIKDY NESMÍ BÝT MOKRÝ!

Všelijaká zelenina,ovoce


Například: Okurka,mrkev,jablko,pomeranč,mandarinka,hruška,paprika atd....Tohle všechno křeček může!Ale pokaždé mu dejte jen malý kousek ;-).

NEKOPÍROVAT!


..Stuartek..

12. října 2010 v 17:27 | Misha-Adminka
Vzkaz který uživatelka která si přeje křečka poslat do nebíčka poslala:

ahoj mě umřel křeček který se jmenoval STUARTEK BYL TO MUJ NEJVECI MAZLICEK PRED NIM JSEM MELA JESTE JEDNEHO KRECKA SNEHULKU.SNEHULKA MY UMRELA JAK SEM JELA NA TABOR TAK MAMKA BYLA S NI SAMA DOMA A PAK PRIJELA K NAM NA TABOR JAKO MAMKA A BYLA NEJAKA SMUTNA A PTALA SEM SE JI CO SE STALOA ONA RIKALA ZE NIC JAK JSME PRIJELY Z TABORA TAK JSME SLY DO POKOJE A KLEC BYLA UMITA A PRAZDNA A JA SEM BRECELA 14DNÍ.NEMOHLA JSEM SE S TOHO SPAMATOVAT.ZA 14DNI MY MAMKA KOUPILA STUARTKA ALE ON MY PRED DVEMA MESICEMA UMREL TAK ZE JA SEM JEDNOHO RANA VZALA STUARTKA NA RUKY A ON MEL NA ZADECKU KREV SLa jsem ze sestrou k veterinarovy a lecily ho a chtely ho dat na operaci ale taky by se trapil a täk sme ho musely nechat utratit a pred tydnem sme si koupil dva nove krecky a nemuzu se jeste srovnat ze tu stuartek neni ale sem rada ze mam dalsi 2 nove a budu mit za tyden dalsi 2 protoze se kamaradce narodily pred terma tydnama krecci a maji jeste malilinko srsti ta srst ani nejde vydet doufam ze mi napises odpoved jak sem ti psala do teho blogu a jsem rada ze sem ty moje krecky mohla poslat do nebicka pres tebe dekuji ti moc ada :-)